top of page
מחזור משכנתאות
אור משכנתאות | מחזור משכנתא

מחזור משכנתא

יש לכם משכנתא?
כך תוכלו לחסוך כסף בהחזרי המשכנתא החודשיים:

מחזור משכנתאות

המונח של מחזור משכנתא אינו שגור ומצוי כמו מושגים אחרים הקשורים לתחום המשכנתא ורבים מאלו הנדרשים ללוות סכומים משמעותיים של מאות אלפי שקלים ולשעבד את הנכס שלהם ואת אופן החיים שלהם אינם מודעים כלל לאפשרות לחסוך, פשוטו כמשמעו.

על ידי מחזור משכנתא פשוט תוכלו לחסוך אלפי שקלים בכל שנה ועשרות אלפי שקלים במהלך תקופת החזרי המשכנתא.

דבר זה, באופן מובן, אינו מובא לידיעת הלווים על ידי יועצי הבנקים ונותני ההלוואות ורק אלו שמתעמקים בנבכי התחום, מבצעים חקר וסקר שוק או מלווים על ידי אנשי מקצוע מומחים, מיומנים ואובייקטיבים, אשר טובת הלקוח עומדת בראש מעייניהם, זוכים ליהנות ממסלולי משכנתה נוחים ומתאימים במיוחד עבורם.

מהו, למעשה, מחזור משכנתא?

זהו מסלול שבו הלווה הוא זה שקובע כיצד להחזיר את ההלוואה שלקח, מתי ואיזה סכום חודשי מתאים לו ביותר. להחלטה הזו ישנם אבות רבים ובכללם שינוי מצב כלכלי, אישי, משפחתי, ויכול להיות זה שינוי לטובה או שינוי לרעה ובכל אחד מהמקרים, היכולת והרצון לקצר או להאריך את תקופת המשכנתא, לשנות את סכום ההחזר החודשי, את הריביות ואת ההצמדות השונות, מושפעים מכך.

 

הליך מחזור משכנתא דורש מיומנות, בקיאות בפרטים, עריכת סקר וחקר שוק מקיפים וקשה מאוד לעשות זאת תוך כדי מרוץ החיים היומיומי. מומחי "אור משכנתאות" נמצאים לצדכם, לידכם ומאחוריכם בכל החלטה פיננסית ובכל דבר הקשור למשכנתא שלכם, מרגע לקיחתה ועד לרצון לשנות את היקפה, מסלולה ואופייה.

משפרי דיור

אם ברשותכם נכס פרטי למגורים והחלטתם שהגיע הזמן, מבחינת משאבים, מבחינת צרכים ומבחינת תשוקה ורצון לעבור למקום מרווח יותר, משודרג ואיכותי יותר, אתם יכולים לכנות את עצמכם כ"משפרי דיור", קבוצה של בעלי דירות ובתים המבקשת למכור את הנכס הישן שלהם ולעבור לנכס חדש.

 

במרבית המקרים, בעלות על נכס משמעה התחייבות להלוואת משכנתא ולכן משפרי דיור צריכים, וחייבים, לקחת בחשבון את החישובים הפיננסיים ואת הצורך בתהליכי מחזור משכנתא, לקיחת משכנתא נוספת או ניצול כלל המשאבים הכלכליים העומדים לרשותם לצורך הימנעות מתהליכים אלו. ככלל, תכנון פיננסי נכון יכול, וצריך, לסייע לנו לחסוך אלפי ועשרות אלפי שקלים במהלך השנים בכל תחום כלכלי שבו נפעל, וביתר שאת בתחום הנדל"ן שבו כמעט כל פעולה כרוכה בעלויות גבוהות ומשמעותיות.

 

משפרי דיור, לרוב, מתבססים על שני מקורות כספיים מרכזיים לשם רכישת נכס חדש והם התמורה שיקבלו ממכירת הנכס הישן שלהם והון העצמי שלהם, כלומר, החסכונות, הקרנות, המענקים והיתרות בבנק שצברו לאורך השנים ובעת רכישת הנכס החדש עליהם לקחת בחשבון עוד אלמנטים שונים ובראשם הלוואת המשכנתא שכבר קיימת ושאותה הם כבר משלמים. כך, למשל, ישנה אופציה "לגרור" את המשכנתא הישנה לדירה החדשה. במקרה כזה, תנאי ההלוואה יישארו ללא שינוי (באותו בנק, עם אותם המסלולים, הריביות, התקופה וכו' - למעט בהלוואות זכאות, בהן ייתכן שלפי הוראת משרד הבינוי יהיה צורך בשינוי תנאי ההלוואה). כמו כן, ניתן יהיה להגיש בקשה להלוואת משכנתא נוספת עבור רכישת הנכס החדש. אם משפרי הדיור עומדים בפני מצב של מכירת דירה לפני רכישת דירה, ישנו מסלול מיוחד להמשך הלוואת המשכנתא באמצעות פיקדון או ערבות בנקאית עד להשלמת תהליך הרכישה.

 

הדרך לנכס חדש ומשופר היא דרך קלה ופשוטה יותר מאשר הדרך לנכס הראשון אך, עדיין, ישנם מרכיבים רבים שיכולים להקשות ולגרום להפסדים כלכליים לא מועטים, גם אם, במבט ראשון, נראה שהכול הגיוני והכול בסדר. באמצעות ליווי מקצועי, ייעוץ צמוד והדרכה של אנשי מקצוע מיומנים ומומחים לתחום הלוואות המשכנתא תוכלו גם אתם, משפרי דיור, ליהנות מנכס חדש בהוצאה מינימאלית וללא נזקים ארוכי טווח לאיכות ולרמת החיים החדשה שלכם.

כתבה שפורסמה בכלכליסט - הממונה על ההגבלים העסקיים: "הבנקים יצרו רשימות שחורות של יועצי משכנתאות"

יש לכם משכנתא?

התייעצו איתנו עכשיו בנוגע למחזור המשכנתא ותחסכו הרבה מאד כסף!

למה להתלבט?
תנו ליועצים שלנו לעבוד עבורכם...

(הייעוץ בחינם!)
השאירו פרטיכם ונשמח לעזור

שדות המסומנים ב-* הינם שדות חובה

תודה! נחזור אליך בהקדם

קראו מה הלקוחות שלנו אומרים עלינו:

לניווט בין ההמלצות השתמשו בחיצי המקלדת. לחיצה (או enter) על אחת התמונות תפתח אותה לגודל המסך ותאפשר לכם לדפדף בין התמונות באמצעות חיצי המסך ו/או המקלדת

bottom of page