top of page
שופט כותב פסק דין
אור משכנתאות | ייעוץ משפטי ברכישת דירה

שירותים משפטיים

זקוקים לשירות משפטי?
תנו לנו לעזור לכם!

לקראת רכישת דירה? מזל טוב!!
אך לפני הברכות כמה טיפים שיקלו מאוד על התהליך..

רכישת דירה היא ללא ספק עסקת חייו של הרוכש הממוצע.

למרות חשיבותה וההשלכות הרבות שלה על חיי הרוכשים, מתפתים רבים מהם לא לקחת ייעוץ משפטי מטעמם, או שוכרים עורך דין שאינו מתמחה בתום המקרקעין.

 

במקרה של רכישת דירה ההמלצה החד משמעית לרוכש היא להיות מיוצג על ידי עורך דין מטעמו, המתמחה בתחום המקרקעין.

 

כאמור, חשוב מאוד לשכור עורך דין הבקי בעסקאות מקרקעין, כי רק עורך דין העוסק בתחום באופן יומיומי יהיה בקי בכל היבטי העסקה, בפסיקה המתחדשת וב - "מוקשים" שבדרך.

למה להתלבט?
תנו ליועצים שלנו ללמד אתכם הכל...

(הייעוץ בחינם!)
השאירו פרטיכם ונשמח לעזור

שדות המסומנים ב-* הינם שדות חובה

תודה! נחזור אליך בהקדם

נבחין בין עסקת רכישה מקבלן לעסקת רכישת דירה מיד שניה

במקרה של רכישת דירה מקבלן, על עורך הדין לבדוק את חוזה המכר על נספחיו, את הזכויות הקניניות של הקבלן בקרקע, ואת ההיבטים התכנוניים של הפרויקט.

 

החוזים של הקבלנים הינם חוזים אחידים וקשה מאוד לשנותם. הקבלן מיוצג בדרך כלל על ידי משרד עורכי דין גדול ומנוסה המנסח (תמיד!!) חוזה לטובת האינטרסים של הקבלן. הסיכוי שרוכש נטול עורך דין  ייכנס למו"מ ויצליח לשנות סעיפים בהסכם לטובתו הוא סיכוי קלוש. המוקשים בחוזה הם אינסופיים. כך, למשל, יש לבדוק את מועד המסירה של הדירה וכו'.

במקרה של רכישת דירה מיד שנייה, יש לבדוק את הזכויות של המוכר בלשכת רישום המקרקעין, על מנת לוודא שהוא אכן הבעלים של הדירה. אם הדירה לא רשומה בטאבו , יש לבדוק את הזכויות במינהל מקרקעי ישראל או בחברה המשכנת, וכן לבדוק רישום שעבודים בגופים האלה ואצל רשם המשכונות. יש לערוך, בנוסף, גם בדיקה ברשויות התכנון על מנת לוודא שכל הדירה נבנתה על פי היתר, שאין בה חריגות בנייה ולא הוצאו על הדירה צווי הריסה, כמו כן יש לבדוק האם חל על הדירה מס שבח.

 

כמו כן, יש חשיבות רבה מאוד לרישום הדירה על שם הקונה. יש מקרים שבהם הקונה משלם כמה תשלומים בטרם קיבל חזקה על הדירה ורשם אותה על שמו. במקרה כזה חשוב מאוד שכבר במועד התשלום הראשון וחתימת ההסכם תירשם הערת אזהרה  לטובת הקונה. דבר זה נועד להבטיח בין היתר שאם יוטלו עיקולים על הדירה לאחר שנרשמה הערת אזהרה זה לא ישפיע על זכויות הקונה.

משכנתא ועורך דין, האומנם?

תחום המשכנתאות הינו תחום רחב מאוד ולעיתים אף מורכב מאוד שמצריך אנשי מקצוע הבקיאים בתחום המשכנתאות בפרט ובעולם הפיננסי בכלל.

 

בתחום זה עורכי–הדין כמעט לא מעורבים, למעט עסקאות מאוד גדולות. עם זאת, ההמלצה היא, אם ניתן, להעביר את הסכם המשכנתא לעורך דין המטפל ברכישת הדירה. זאת מאחר שלעיתים קיימים " סעיפים קטנים " בהסכם המשכנתא שעלולים לחשוף את הרוכש לסיכון כלכלי, ושהרוכש לא מודע לסיכונים אלה. במסמכים הסטנדרטיים של הסכם המשכנתא יש פרטים שחשוב להיות מודעים אליהם, למשל, שהבנק יכול לבקש לממש את המשכנתא גם במקרה שיש ללוקח ההלוואה חובות אחרים לבנק.

לסיכום

חשוב מאוד שההיבט המשפטי וההיבט הפיננסי היו בתיאום מרבי ואדוק, במידה ויש שת"פ וסנכרון בין התחומים הללו הלקוח חוסך זמן, מאמץ ולעיתים אף הרבה כסף בדרך לעסקת חייו.

 

אנו בחברת אור משכנתאות נותנים מענה אישי ומקצועי בעסקת חלומותיכם, הן בהיבט המשפטי והן בהיבט של מימון העסקה והכל תוך כדי שיתוף פעולה מלא, מקצועיות ואמינות לאורך כל הדרך.

קראו מה הלקוחות שלנו אומרים עלינו:

לניווט בין ההמלצות השתמשו בחיצי המקלדת. לחיצה (או enter) על אחת התמונות תפתח אותה לגודל המסך ותאפשר לכם לדפדף בין התמונות באמצעות חיצי המסך ו/או המקלדת

bottom of page